poniedziałek, 13 sierpnia 2018

Rozszerza się protest policjantów. Będzie nowa akcja " promującą bezpieczeństwo w ruchu drogowym i podnoszącą zaufanie społeczne do policjantów"

W całym kraju trwa akcja protestacyjna zorganizowana przez NSZZ Policjantów. Radiowozy jeżdżą oznakowane chorągiewkami z napisem "akcja protestacyjna" i policjanci zamiast mandatów stosują pouczenia.

Ponieważ rząd PiS nie reaguje Komitet Protestacyjny Zarządu Głównego NSZZ Policjantów postanowił rozszerzyć protest. Od 16 sierpnia 2018 r. będzie uruchomiona kampania " promującą bezpieczeństwo w ruchu drogowym i podnoszącą zaufanie społeczne do policjantów".

Szczególnie to ostatnie przyda się policji, bowiem bo decyzjach przełożonych którzy chcieli przypodobać się władzy odzyskanie zaufania do policji jest potrzebne.
Jak bowiem można zaufać funkcjonariuszom, którzy ścigają za znieważenie pomnika Kubusia Puchatka lub wysyłają całą drużynę mundurowych by skuli "groźną przestępczynię" za wymalowanie napisu na biurze poselskim pisowskiego posła?

A wracając do akcji.
Będzie mógł do niej przyłączyć się każdy, kto otrzyma specjalną naklejkę na pojazd. Dystrybucją tych naklejek zajmować się będą policjanci uczestniczący w proteście.

Jak informuje NSZZ Policjantów:

"Osoba poruszająca się pojazdem oznakowanym taką naklejką będzie mogła liczyć na wyrozumiałość podczas kontroli drogowej, ale na taką wyrozumiałość z całą pewnością nie będą mogli liczyć piraci drogowi ani kierowcy notorycznie łamiący przepisy".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Najpopularniejsze teksty miesiąca